Prowadnice liniowe są specjalistycznym rozwiązaniem umożliwiającym poprawne funkcjonowanie ruchu liniowego wózków. Z każdym rokiem zyskują one coraz większą popularność w branży, ponieważ charakteryzują się znacznie mniejszym współczynnikiem tarcia w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań, takich jak tradycyjne prowadnice ślizgowe. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi naszej oferty.

Prowadnice liniowe – podstawowe informacje

prowadnice precyzyjne częściOferowane przez nas prowadnice liniowe zbudowane są z szyny, po której porusza się wózek toczny. Jego ruch umożliwiają kulki łożyskowe. System jest dodatkowo zabezpieczony uszczelkami, aby zapobiec jego zbytniemu zanieczyszczeniu. Ich zaletą jest praca bez użycia smaru, nie wymagają również specjalistycznej obsługi. To trwałe, ciche i bezpieczne rozwiązanie stosowane na liniach produkcyjnych czy w budownictwie. Doskonale nadają się do pracy w warunkach dużego obciążenia oraz tam, gdzie wymagane jest ścisłe zachowanie ruchu liniowego.
Prowadnice liniowe umożliwiają płynne przenoszenie nawet dużych obciążeń. Pozwalają na podwyższenie efektywności pracy i są jednym z najekonomiczniejszych rozwiązań stosowanych w przemieszczaniu liniowym. Dodatkową zaletą jest stosunkowo niewielka powierzchnia zabudowy, dzięki czemu można je zainstalować w niemal dowolnych warunkach.

Oferta prowadnic liniowych firmy HP

Prowadnice liniowe w sposób nienaganny sprawdzają się nawet w wymagających warunkach eksploatacyjnych, dlatego są rozwiązaniem, które polecamy Państwu z pełną odpowiedzialnością. Szeroki zakres produktów z tej kategorii znajdziecie Państwo w naszej szczegółowej ofercie. Sprzedajemy prowadnice o różnorodnym kształcie oraz budowie. Jesteśmy przekonani, że dostarczymy rozwiązanie idealnie dopasowane do spersonalizowanych wymagań. Nasze prowadnice będzie istotną inwestycją w Państwa firmie, w bezpośredni sposób wpływającą na szybkość realizowanych procesów.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi prowadnic liniowych w firmie HP.

Katalogi