Uszczelnienia stosowane w siłownikach hydraulicznych to elementy zapewniające szczelność między obszarami o różnych ciśnieniach. Uszczelnienia ogólnie dzieli się na:
  • spoczynkowe - zapewniają szczelność między elementami, które nie zmianiają położenia względem siebie
  • ruchowe - zapewniające nieprzepuszczalność między elementami, które znajdują się w ruchu
Uszelnienia techniczne są krytycznym elementem konstrukcji cylindrów hydraulicznych. Uszczelnienia tłoków, dławnic oraz innych elementów hydrauliki siłowej, które pracują w ciężkich warunkach wymagają najwyższej jakości wykonania. Siłownik hydrauliczny może spełniać swoją funkcję w sposób prawidłowy tylko wówczas, gdy będzie utrzymywał pełną szczelność wewnętrzną jak i zewnętrzną. Wszelkie przecieki (zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne) przyczyniają się do zmniejszenia sprawności układu hydraulicznego, powodując zanieczyszczenia cieczy roboczej czynnikami zewnętrznymi oraz zanieczyszczenie środowiska cieczą roboczą. Bardzo ważnym zagadnieniem jest jakość zastosowania uszczelnień w siłownikach. W wielu przypadkach żywotność urządzenia hydraulicznego limitowana jest trwałością uszczelnień wysokociśnieniowych. Stąd właściwe dobranie uszczelnień najwyższej jakości bezpośrednio wpływa na optymalizację kosztów eksploatacji urządzenia. Współpracujemy z przodującymi producentami, których wyroby spełniają najwyższe wymagania jakościowe.

Jakie uszczelnienia do siłowników hydraulicznych mamy w ofercie?

W ofercie HP – Hydraulika Siłowa i Mechanika Maszyn s.c. znajdują się uszczelnienia do siłowników hydraulicznych, które spełniają rygorystyczne normy jakościowe i wytrzymałościowe, niezbędne w przemyśle ciężkim, transporcie i maszynach specjalistycznych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji oraz regeneracji siłowników jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni typ uszczelnienia – zarówno pod względem materiałowym, jak i konstrukcyjnym – do konkretnego zastosowania. Nasze rozwiązania doskonale sprawdzają się w warunkach ekstremalnego ciśnienia, wysokiej temperatury czy obecności agresywnych mediów roboczych.

Zamów uszczelnienia do silowników hydraulicznych od HP – Hydraulika Siłowa i Mechanika Maszyn s.c.

Dostarczamy uszczelnienia do siłowników hydraulicznych zarówno jako elementy zamienne, jak i w ramach kompleksowych usług naprawczych. Zespół naszych specjalistów służy doradztwem technicznym oraz pomocą w rozwiązywaniu problemów eksploatacyjnych związanych z nieszczelnością układów. Współpracując z renomowanymi producentami komponentów hydrauliki siłowej, gwarantujemy nie tylko jakość, ale również dostępność rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb naszych Klientów. Stawiamy na niezawodność, trwałość i bezpieczeństwo działania każdego układu. Zapraszamy do składania zamówień.
Wyślij Zapytanie Icon Wyślij Zapytanie

lub zadzwoń:

91 462 38 79 517 025 130

W naszej ofercie posiadamy uszczelnienia:

Uszczelnienia dławnicowe typu
  1. DT1, DT2, DT3
  2. TTI,
  3. TTS,
  4. TTX,
  5. TTH,
  6. TSE,
  7. PSE,
  8. TGO,
  9. GT,
  10. GIR,
  11. GIP
Uszczelnienia dławnicowe niebieskieUszczelnienia dławnicowe
Uszczelnienia tłokowe typu
  1. K, K2, K3
  2. TTU,
  3. TTE,
  4. TTEW,
  5. TPM,
  6. TPL,
  7. TPSG,
  8. TPST,
  9. PDE,
  10. TDE,
  11. TTD,
  12. PDP,
  13. PDH,
  14. GER,
  15. TTO,
  16. CUT,
  17. TTQ
Uszczelnienia tłokowe Uszczelnienia tłokowe typu K
Uszczelnienia statyczne typu
  1. ORING
  2. XRING
  3. GDS
  4. GPP
Uszczelnienia statyczne
Uszczelnienia zgarniające (zgarniacze) typu
  1. Z,
  2. ZZ,
  3. GHK,
  4. GHW,
  5. GPW,
  6. GHP,
  7. GPA
Uszczelnienia zgarniające
Taśmy i pierścienie prowadzące typu
  1. AGI,
  2. AGE,
  3. PTFE15Sz (PTFE+15% włókna szklanego),
  4. PTFE60Br (PTFE+60% brązu),
  5. POM
Pierścienie prowadzące Taśmy prowadzące